Jak zachować się w lesie, a jak w rezerwatach przyrody i parkach krajobrazowych i narodowych uczyli się 7 maja 2025 r. na warsztatach prowadzonych przez pana Sławomira Kowalskiego – strażnika Bolimowskiego Parku Krajobrazowego uczniowie klasy V b i VI b ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu.
Młodzież poznała zasady bezpieczeństwa na terenie obiektów chronionych, dowiedziała się czym grożą dla ludzi i zwierząt nieodpowiedzialne zachowania, a bezpieczeństwo ekosystemu jest dla człowieka szalenie ważne. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia praktyczne z mapą, z którymi młodzież poradziła sobie nadzwyczaj dobrze.
Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach realizacji zadania pt. „Postaw na bezpieczeństwo!” finansowanego z budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego.















