W dniach 08-15 maja 2025 r. trwał Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”. Przybyło do nas kilka grup chętnych do poznawania placówki i wspólnej zabawy.
Jako pierwsi odwiedzili nas uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Noc w bibliotece” i rozwiązywały quizy, rebusy, krzyżówki nawiązujące tematycznie do naszego święta. Wiele radości wzbudziło zwiedzanie biblioteki, oglądanie książek i wcielenie się choć na chwilę w rolę prawdziwego bibliotekarza. Na pamiątkę wizyty uczniowie samodzielnie wykonali zakładki do książek.
Dla uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu przygotowaliśmy „Drogę książki od pisarza do czytelnika” i ciekawe zadania praktyczne.
Starsi uczniowie: Szkoły Przysposabiającej do Zawodu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Łowiczu oraz Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu poznawali zasady funkcjonowania biblioteki pedagogicznej, rodzaje księgozbioru oraz zasady korzystania z katalogów online biblioteki. Z zainteresowaniem obejrzeli repetytoria maturalne, zbiory zadań pomocne w nauce do egzaminu dojrzałości oraz poznali najpopularniejsze w sieci biblioteki i czytelnie.

















