W XXIII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek przebiegającym pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” 14 i 15 maja 2026 r. odwiedziły nas dwie grupy naszych małych czytelników. Pierwszą były dzieci uczęszczające do grupy Kangurki przedszkola TereFere w Łowiczu. Uczestniczyły one w zajęciach pt.: „Czytanie – sposób na nudę”. Przedszkolaki wysłuchały bajkę teatrzyku kamishibai o zaletach czytania i poznały zasady właściwego zachowania się w bibliotece. Z zaciekawieniem przeglądały nasze nowości zakupione w ramach realizacji zadania: „Rozczytane pokolenia – odkrywaj z nami świat literatury” finansowanego z budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego i uczyły się jak wypożyczać książki. Na zakończenie zajęć przygotowały swoje kolorowe i przepiękne zakładki do książek.
Drugą grupą byli uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Razem z uczniami szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czy czytanie może być sposobem na nudę? Jak powstaje książka i w jaki sposób trafia do biblioteki? Zakładki do książek przygotowane przez dzieci były kreatywne i wyjątkowe.















