6 lutego 2024 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu od kilku lat aktywnie włącza się w tę inicjatywę jako lokalny organizator wydarzenia.
W tym roku na prowadzonych zajęciach edukacyjnych gościliśmy trzy grupy: uczniów klasy IV a i IV b ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu, uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu oraz uczniów Szkoły Branżowej SOSW w Łowiczu. Uczestnicy poznawali zasady bezpieczeństwa w sieci, zawierania internetowych znajomości, publikowania zdjęć i filmów, wykorzystywania zamieszczanych informacji. Rozmawialiśmy również o zjawisku cyberprzemocy. Uczniowie wcielali się w rolę ofiary, sprawcy i świadka cyberprzemocy i poznawali uczucia, które im towarzyszą. Zajęcia kończyły ćwiczenia praktyczne.
W tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu w Filii w Łowiczu wzięło udział 66 uczniów i 5 nauczycieli.


















