24 czerwca 2023 r. mieszkańcy całego regionu spotkali się w Nieborowie na Festiwalu Ogrodniczym „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.
Na odwiedzających czekało moc atrakcji: kiermasz ogrodniczy z sadzonkami kwiatów, krzewów i drzewek, pokazy filmów przyrodniczych przygotowanych przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi, konferencja poświęcona ogrodnictwu, podczas której można było porozmawiać ze specjalistami z zakresu florystyki czy architektury krajobrazu.
Gospodarzem wydarzenia był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Festiwal zakończył koncert plenerowy – Preludium 24. Edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach przygotowało swoje stoisko, na którym zaprezentowano ofertę edukacyjną placówki.
Dr Beata Krokocka prezentowała projekt # Łódzkie gra w szachy oraz rozgrywki z wykorzystaniem szachów ogrodowych.
Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Łowiczu: Beata Sawicka, Monika Sibielak i Mariola Ziental przygotowali:
- wystawkę zbiorów z dziedziny rolnictwa i ogrodnictwa,
- kącik dla dzieci: zagadki, rebusy ekologiczne, kolorowanki, gry i zabawy planszowe, puzzle, lupy i mikroskopy,
- wykonywanie i kolorowanie zakładek do książek,
- bookcrossing – uwolnij książkę dla odwiedzających stoisko,
- loterię książkową.
Stoisko wystawiennicze Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.
















































