Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy załatwić wiele spraw zdalnie, uzyskać potrzebne informacje, czy też łatwo komunikować się ze sobą. Możemy też zawierać nowe znajomości. I właśnie o nowych internetowych znajomych rozmawialiśmy 25 września 2025 roku z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu.
Karty kamishibai zakupione dzięki środkom budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego wprowadziły dzieci w ciekawą i bardzo odpowiedzialną historię opowiadającą o nowej internetowej koleżance.
Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach realizacji zadania pt. „Postaw na bezpieczeństwo!” i miały na celu uczulić najmłodszych na problem bezkrytycznego przyswajania sobie różnych, czasem niebezpiecznych treści oraz zawierania nowych znajomości.













