12 czerwca 2025 r. w siedzibie biblioteki miało miejsce rozstrzygniecie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III szkół powiatu łowickiego pt. „Moje bezpieczne wakacje”.
Celem konkursu było:
- zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa,
- edukowanie uczniów w zakresie zasad bezpiecznych zachowań podczas wakacji,
- utrwalenie znajomości numerów alarmowych, znaków ostrzegających przed niebezpieczeństwem oraz elementów symbolizujących bezpieczeństwo,
- rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej.
Na konkurs wpłynęło 95 prac z 13 szkół. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
- I miejsce – Natan Bieniek – Szkoła Podstawowa nr 3 im. kard. Karola Wojtyły-Papieża Polaka w Łowiczu
- II miejsce – Aleksandra Janiak – Szkoła Podstawowa w Wygodzie
- III miejsce – Maja Jarota – Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie
Wyróżnienia:
- Julian Jagura – Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu
- Miłosz Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Seligowie
- Ewa Łukasik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Waliszewie
- Lena Sierota – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
- Jakub Lewandowski – Szkoła Podstawowa nr 3 im. kard. Karola Wojtyły-Papieża Polaka w Łowiczu
- Kalina Wieteska – Szkoła Podstawowa im. Leokadii Ostrowskiej w Bobrownikach
- Nadia Bogusz-Naida – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu
- Matylda Skoneczna – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu
- Nikola Lewińska – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Dąbkowicach
- Aleksander Wypych – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji zadania pt. „Postaw na bezpieczeństwo” finansowanego z budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego.



















