Olbrzymim zainteresowaniem w październiku i listopadzie cieszyły się nasze zajęcia pt.: „Jestem Polak mały. Polskie symbole narodowe”. W dniach 28.10 – 07.11.2025 r. odwiedziło bibliotekę aż 6 grup szkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu oraz Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wysłuchali historii o odzyskaniu przez Polskę niepodległości i symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie. W części plastycznej zajęć wykonali kotyliony, które mogli założyć podczas akademii patriotycznej w szkole oraz prace plastyczne nawiązujące do barw i symboli narodowych.
Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach realizacji zadania „Postaw na bezpieczeństwo!” budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

















