11 listopada 2023 r. obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej bibliotece zajęcia edukacyjno-plastyczne pt: ”Jestem Polak mały. Polskie symbole narodowe”. Uczniowie klas II i III ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu po wysłuchaniu teatrzyku kamishibai „Niepodległa” wykonali przepiękne prace plastyczne w barwach biało-czerwonych. Uczniowie potrafili wymienić polskie symbole narodowe, wiedzieli jak powinny wyglądać i kiedy można ich używać.
Dla czytelników odwiedzających bibliotekę przygotowaliśmy wystawę książek historycznych dotyczącą postaci Józefa Piłsudskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zainicjowaliśmy też akcję ”Serce dla Niepodległej” – każdy czytelnik, mógł na papierowym sercu napisać swoje imię i umieścić w konturach Polski.














