Kwiecień w bibliotece to miesiąc pod znakiem ekologii. W zajęciach pt. „Jestem ekoobywatelem” uczestniczyła klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Rozmowy toczyły się wokół ekologii, segregacji, recyklingu i wszelkich działań, które każdy może wprowadzić w życie, aby uratować naszą planetę. Uczniowie wykazali się dużą
wiedzą, opowiadali o ekodziałaniach w swoich domach, rozwiązywali ekozagadki i rebusy.
Aktywne Świetliki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu wzięły udział w zajęciach pt. „Na tropie zapylaczy”. Uczniowie dowiedzieli się czym są i jak ważne są pszczoły miodne, murarki, trzmiele. Każdy z nich przygotował własną łąkę kwietną, która stanie się źródłem pokarmu dla zapylaczy.
W dniu Światowego Dnia Ziemi gościliśmy w bibliotece przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W warsztatach pt. „Ślady i tropy zwierząt” uczestniczyli uczniowie kl. IV b i V a ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu. Były to niezwykłe lekcje przyrody.
Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o tropach i śladach zostawianych przez różne zwierzęta, które możemy spotkać w naszym otoczeniu. Mogli również zobaczyć jak wyglądają prawdziwe poroża jelenia czy łosia.














